Finał drugiej edycji „BiegamBoLubię LASY”

22 października br. na terenie obiektu rekreacyjno – wypoczynkowego „Zimne Doły” w Nadleśnictwie Chojnów odbył się finałowy bieg 2 edycji cyklu „BiegamBoLubię LASY”.
Cykl ten organizowany jest przez Lasy Państwowe, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Chojnów, klub BiegamBoLubię oraz Fundację Wychowanie Przez Sport. W ramach tej edycji zostały zorganizowane cztery biegi: zima, wiosna, lato i jesień, na dystansach 5 i 10 km, marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych.
Spotkania te cieszyły się dużym zainteresowaniem, co sprawiło, że o każdej porze roku na starcie stawiało się kilkuset pasjonatów biegania. Wśród uczestników nie zabrakło również pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa, którzy z sukcesami startowali w barwach drużyny „Run FoRest IBL”.

W klasyfikacji generalnej Leśników oraz pracowników Lasów Państwowych, która została utworzona na podstawie trzech najlepszych czasów z czterech biegów, reprezentanci grupy biegowej „Run FoRest IBL” licznie stanęli na podium. W klasyfikacji kobiet na 5 km, trzecie miejsce zajęła mgr inż. Maja Winnicka, której najlepszy czas, na tym dystansie to 32 min i 52 s. Pierwsze miejsce, w tej samej kategorii, zajęła dr inż. Marzena Niemczyk (najlepszy czas 27 min i 4 s), której już po raz drugi udało się stanąć na podium. Wśród Panów, na tym samym dystansie, pierwsze miejsce zajął mgr inż. Mariusz Ciesielski, dla którego było to powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku.

Nasi reprezentanci zajęli również 1 i 2 miejsce w klasyfikacji Leśników i pracowników Lasów Państwowych, na dystansie 10 km. Drugie miejsce zajął inż. Rafał Sadkowski, który swój najlepszy czas osiągnął właśnie podczas jesiennej edycji biegu (47 min 10 s), natomiast pierwszym, na tym dystansie, był dr inż. Marcin Jachym (najlepszy czas 45 min 25 s). Poza sukcesami w kategorii branżowej, mieliśmy również swój sukces w kategorii wiekowej „M-45” na dystansie 5 km, w której 3 miejsce zajął Dyrektor ds. naukowo-badawczych IBL prof. dr hab. Jacek Hilszczański.

zdjęcie

Inż. Rafał Sadkowski i dr inż. Marcin Jachym podczas dekoracji zwycięzców biegów na dystansie 10 km, Nadleśnictwo Chojnów

zdjęcie

Dr inż. Marzena Niemczyk 2 miejsce na dystansie 5 km oraz mgr inż. Maja Winnicka 3 miejsce na dystansie 5 km