IBL laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe

Instytut Badawczy Leśnictwa otrzymał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe, ogólnopolskie wyróżnienie doceniające polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, realizujące najbardziej innowacyjne projekty w ramach programów unijnych i krajowych.
zdjęcie
Doceniona została realizacja projektu REMBIOFOR „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programu „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” BIOSTRATEG, na podstawie umowy nr BIOSTRATEG1/267755/4/NCBR/2015 oraz realizacja projektu LIFE+ ForBioSensing PL „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych”, który jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE+ oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Nr umowy z KE: LIFE13 ENV/PL/000048; Nr umowy z NFOŚiGW: 485/2014/WN10/OP-NM-LF/D.
zdjęcie

Nagrodę prezentują prof. dr hab. Jacek Hilszczański, zastępca dyrektora IBL ds. naukowo-badawczych i dr inż. Krzysztof Stereńczak, kierownik projektu LIFE+ ForBioSensing PL i projektu RemBioFor

„Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju” to ogólnopolskie wyróżnienie doceniające najbardziej innowacyjne projekty realizowane w ramach programów unijnych i krajowych przez polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, samorządy, podległe im spółki oraz prywatne i państwowe firmy, które przez swoje nowatorskie inwestycje i rozwiązania przykładają się do zrównoważonego rozwoju Polski.
zdjęcie

Wywiad z dr. inż. Krzysztofem Stereńczakiem dla Pulsu Biznesu – patrona medialnego wydarzenia

Wręczenie Nagrody odbyło się 21 października 2016 r. w Jasionce k. Rzeszowa podczas „Forum Inteligentnego Rozwoju”. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie Forum: http://irforum.pl.

Opracowanie: mgr inż. Anna Markiewicz

Zdjęcia: mgr inż. Damian Korzybski, mgr inż. Anna Markiewicz

Translate »