Realizacja projektu REMBIOFOR nabiera tempa

W dniach 11-12 października 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się VII spotkanie Konsorcjum, realizującego projekt REMBIOFOR „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach”.
Projekt REMBIOFOR pt. „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach” jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programu „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” BIOSTRATEG, na podstawie umowy nr BIOSTRATEG1/267755/4/NCBR/2015.
Spotkanie miało na celu omówienie bieżących spraw i zagadnień związanych z realizacją projektu, zgodnie z założonymi zadaniami.
Uczestnicy spotkania

Uczestnicy VII spotkania merytorycznego Konsorcjum realizującego projekt REMBIOFOR

Wzięło w nim udział 20 przedstawicieli z ośmiu instytucji, tj.: Instytutu Badawczego Leśnictwa, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku, Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu, Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie oraz Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej.

Uczestnicy spotkania zostali przywitani przez zastępcę dyrektora ds. naukowo-badawczych IBL, prof. dr hab. Jacka Hilszczańskiego. Następnie dr inż. Krzysztof Stereńczak, kierownik projektu REMBIOFOR, jednoczenie moderator spotkania, przedstawił program i cel spotkania.

zdjęcie

Spotkanie moderował dr inż. Krzysztof Stereńczak, kierownik projektu REMBIOFOR

Podczas spotkania przedstawiciele Konsorcjum zreferowali postęp prac w poszczególnych pakietach roboczych.. Omówiono ponadto aktualne sprawy administracyjno-finansowe oraz raport z prac terenowych, jak i plany dotyczące prac nad biomasą. W dalszej części spotkania przedyskutowano uzyskane wstępne wyniki określania wybranych cech taksacyjnych z wykorzystaniem lotniczego skanowania laserowego oraz analizy określania kształtu drzew z danych naziemnego skanowania laserowego. W czasie spotkania został przewidziany czas na dyskusję oraz wolne wnioski.

zdjęcie

Dr hab. inż. Jarosław Socha, prof. UR w Krakowie, przedstawił postęp prac w zadaniu WP4

Następne spotkanie odbędzie się w styczniu w 2017 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

tekst: mgr inż. Anna Markiewicz

zdjęcia: mgr Olga Jasińska

Translate »